KOMNATA TAJEMNIC, czyli ciekawostki o aktorach grających w Harrym Potterze

Zapraszam na pierwszy post z cyklu: KOMNATA TAJEMNIC!

Na pierwszy ogień idą ciekawostki o aktorach występujących w filmach o Harrym Potterze, których (być może) nie znacie.


 1. Tom Felton, odtwórca roli Dracona Malfoya, wspomniał kiedyś w jednym z wywiadów, że otrzymał od fana formularz adopcyjny z prośbą, aby aktor zmienił swoje imię na Draco. Sam legalnie przemianował się na Lucjusza Malfoy’a i miał zamiar adoptować Feltona, by mogli stworzyć szczęśliwą rodzinę. Dziwaczne, ale prawdziwe!

 2. Innym razem Tomowi Feltonowi (facet ma szczęście do dziwaków) ktoś przysłał Biblię z USA z dopiskiem, aby nawrócił się na chrześcijaństwo i wypędził diabła, który siedzi wewnątrz niego. To są historie! Jak widać postać młodego Ślizgona budzi skrajne emocje :).
  Draco Malfoy
  Kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi, reż. David Yates, 2009. Na zdjęciu Tom Felton jako Draco Malfoy.

 3. Emma Watson urodziła się i spędziła pierwsze 5 lat życia we Francji, dokładniej w Marais, gdzie mieszkała z babcią. Aktorka jest bardzo przywiązana do Francji, gdzie aktualnie mieszka część jej rodziny, ale najbardziej swobodnie czuje się mieszkając z mamą w Oxfordzie. Emma zna francuski w stopniu zaawansowanym.
  Kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi, na zdjęciu Emma Watson jako Hermiona Granger.
  Kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi, reż. David Yates, 2009. Na zdjęciu Emma Watson jako Hermiona Granger.

 4. Jason Isaacs, wcielający się w rolę Lucjusza Malfoy’a, wykreował nie tylko charakter postaci, ale też sporą część wizerunku bohatera. Początkowo ojciec Dracona miał być czarnowłosym czarodziejem noszącym garnitur w prążki. Ostatecznie wygląd postaci zmienił się o 180 stopni, ponieważ aktor uparł się na blond perukę, jedwabne szaty i różnego rodzaju ręcznie wykonane gadżety jak laska, w której Lucjusz chował różdżkę.
  Lucjusz Malfoy
  Kadr z filmu Harry Potter i Komnata Tajemnic, reż. Chris Columbus, 2002. Na zdjęciu Jason Isaacs jako Lucjusz Malfoy.

 5. Jessie Cave dołączyła do zespołu filmowego jako Lavender Brown dopiero w czasie nagrań do Księcia Półkrwi. Co ciekawe pierwszą sceną jaką musiała zagrać był pocałunek z Rupertem Grintem (Ron Weasley). Scenę kręcono dwa dni, ze względu na ilość dubli. Dla odmiany, najpiękniejszy dzień zdjęciowy dla Jessie był ostatnim jaki spędziła na planie, ponieważ nagrywali sceny w Magicznych Dowcipach Weasley’ów. Aktorka była zachwycona nie tylko sklepem, aby i dopracowanymi filmowymi rekwizytami.
  Lavender Brown
  Kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi, reż. David Yates, 2009. Na zdjęciu Jessie Cave jako Lavender Brown.

 6. Natalia Tena, odtwórczyni Nimfadory Tonks, zgłosiła się na casting do filmu nie znając serii o Harry’m Potterze. Tena wiedziała o Tonks jedynie to, że czarownica umiała zmieniać swój kolor włosów, więc opowiedziała reżyserowi o swoich fryzjerskich eksperymentach. Zdarzało jej się wcześniej ścinać albo farbować włosy pod wpływem emocji i nastroju. Poza tym wchodząc do sali przesłuchań na wstępie się potknęła, co wzbudziło zapewne sympatię reżysera.
  Nimfadora Tonks z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa
  Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa, reż. David Yates, 2007. Na zdjęciu od lewej Brendan Gleeson jako Alasor Moody obok Natalia Tena jako Nimfadora Tonks.

 7. Domowy skrzat Zgredek był oczywiście wytworem cyfrowym, ale na planie jego postać symulowała piłka nabita na kij.

  Zgredek
  Kadr z filmu Harry Potter i Komnata Tajemnic, reż. Chris Columbus, 2002. Na zdjęciu: domowy skrzat Zgredek.

Wszystkie ciekawostki o aktorach pochodzą z wywiadów z aktorami (za wyjątkiem Zgredka) :).

Mam nadzieję, że wpis był dla Was interesujący i dowiedzieliście się czegoś nowego. Dla mnie wiele z tych informacji było zaskoczeniem i nie ukrywam, że fakty dotyczące Toma Feltona zrobiły na mnie największe wrażenie.

Która z informacji Was najbardziej zaskoczyła lub rozbawiła? A może znaliście wszystkie?

Jeśli znacie jakieś ciekawostki związanymi z aktorami grającymi w filmach o Harrym, dajcie znać w komentarzach.

Chętnie dowiem się czegoś nowego! :).

2 uwagi do wpisu “KOMNATA TAJEMNIC, czyli ciekawostki o aktorach grających w Harrym Potterze

 1. Hej, wiem, że nie na temat, ale czy znasz aktualne adresy gwiazd Hp ? Wszystkie fora na ten temat są z dość dawna ( z 2007 najczęściej).

  1. Hej! Niestety nie znam. Podobnie jak z wywiadami – większość jest już sprzed paru lat i ciężko znaleźć coś aktualnego. Przykro mi, że nie mogę pomóc. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.